Menu

Damesenior har trænerteamet på plads

image
26. december 2013 kl. 22:43
Klubbens damesenior kan hermed præsenterer trænerteamet for sæsonen 2014... Læs mere her!
Det er med stor glæde at klubbens dameseniorer hermed kan offentliggøre navnene på afdelingens nye trænerteam. Der er tale om to personer med stort kendskab til klubben, da det er lykkes at indgå en aftale med Anders Kold Kristensen & Philip Møller, der fra d.1. januar 2014 overtagerstyringen af klubbens damesenior.

Anders har flere års trænererfaringer med sig fra klubbens ungdom- og herreseniorhold. Det seneste  halve år har han stået i spidsen for klubbens 1.senior og har ligeledes ved en enkelt lejlighed vikarieret som træner for damernes 11mandshold.
Philip Møller har siden ungdomsårene været aktiv som spiller i klubbens seniorafdeling. Efter hans aktive karrierer var han en periode tilknyttet klubbens 1.senior, som holdleder, og har siden da været kasserer i klubbens bestyrelse.
  
På vegne af klubbens damesenior byder vi hermed det nye trænerteam hjerteligt velkommen! Afdelingen starter sæsonforberedelserne, onsdag d.29. janaur på kunstbanen i Tingbjerg. Mere information om opstarten følger i det nye år.

Luk